Citi Analityk ds. Rachunkowości Funduszy in Warsaw, Poland

  • Primary Location: Poland,Mazowieckie,Warsaw

  • Education: Master's Degree

  • Job Function: Operations

  • Schedule: Full-time

  • Shift: Day Job

  • Employee Status: Regular

  • Travel Time: No

  • Job ID: 18017106

Description

Zakres obowiązków:

  • Poprawna wycena wartości aktywów netto i wartości aktywów netto na jednostkę/certyfikat funduszy inwestycyjnych, emerytalnych i ubezpieczeniowych

  • Obsługa operacyjna finansowych modeli wyceny służących do wyceny niepłynnych aktywów

  • Monitorowanie stanu rachunków papierów wartościowych, rachunków pieniężnych oraz pozostałych rachunków, na których przechowywane są aktywa funduszy u depozytariusza i subdepozytariuszy

  • Monitorowanie stanu należności i zobowiązań funduszy

  • Zbieranie danych i przygotowywanie faktur za usługi depozytariusza

  • Przygotowanie raportów wewnętrznych oraz raportów wynikających z umów z Klientami

  • Weryfikacja sprawozdań finansowych funduszy

  • Opracowywanie i wdrażanie nowych procesów operacyjnych oraz optymalizacja już istniejących

  • Obsługa operacyjna procesów nadzorczo-kontrolnych (AIFMD/UCITS)

Oferujemy:

  • Pracę na pełnym wyzwań stanowisku w firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku

  • Bardzo atrakcyjny pakiet szkoleniowy

  • Możliwość pracy w doświadczonym zespole

  • Stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju zarówno w strukturach Banku jak i międzynarodowych strukturach Citi

  • Pełen pakiet benefitów w skład, którego wchodzi wyjątkowo atrakcyjny program emerytalny

Qualifications

Kwalifikacje:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne o specjalności rachunkowość, matematyczne ew. inżynieria finansowa

  • Mile widziane doświadczenie przy wycenie funduszy inwestycyjnych i/lub emerytalnych i/lub ubezpieczeniowych

  • Znajomość aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, w tym mile widziana znajomość przepisów Unii Europejskiej (AIFMD / UCITS V)

  • Mile widziana dobra znajomość systemu Mfact

  • Mile widziana znajomość serwisów informacyjnych Bloomberg, Reuters

  • Mile widziane szkolenia z zakresu rachunkowości

  • Znajomość zasad funkcjonowania rynku kapitałowego i regulacji rynkowych w tym zakresie

  • Znajomość języka angielskiego na min. poziomie B1 wg klasyfikacji Rady Europy

  • Bardzo dobra znajomość Microsoft Excel, Microsoft Word oraz mile widziana znajomość MS Access, VBA

  • Umiejętność pracy pod presją czasu i radzenia sobie ze stresem

  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole

  • Zaangażowanie w pracę i rozwój

  • Otwartość na zmiany