Corning Incorporated Specjalista ds. BHP in Stryków, Poland

Specjalista ds. BHP

Data: 2017-10-12

Lokalizacja: Stryków, Polska, PL, 95-010

Req #: 8564

Firma Corning jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w branży materiałów. Od ponad 160 lat oferuje swoje doświadczenie w wykorzystaniu technologii szkła, ceramiki i optyki do wytwarzania produktów, które wspierają powstawanie nowych branż i odmieniają ludzkie życie.

Dzięki nieustającym inwestycjom w badania i rozwój, poszukiwaniu innowacji w obszarach materiałów i procesów oraz bliskiej współpracy z klientami Corning z powodzeniem stawia czoła wielu wyzwaniom natury technologicznej.

Segment komunikacji optycznej niedawno przeprofilował swoją działalność z produkcji światłowodów, kabli, sprzętu i wyposażenia na dostarczanie innowacyjnych kompleksowych rozwiązań optycznych dla branży telekomunikacyjnej. Segment ten podzielony został na dwie podstawowe grupy produktów: sieci operatorów i sieci firm. Grupa produktów w ramach sieci operatorów obejmuje przede wszystkim produkty i rozwiązania dla infrastruktury komunikacyjnej na bazie technologii optycznych pod kątem przesyłania obrazu, danych i głosu. Grupa produktów w ramach sieci firm obejmuje przede wszystkim sieci komunikacyjne na bazie technologii optycznych sprzedawanych przedsiębiorstwom, jednostkom rządowym i osobom prywatnym.

OCZEKIWANIA:

  • Wykształcenie wyższe (studia kierunkowe z zakresu BHP lub studia podyplomowe)

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

  • Min. 3 letnie doświadczenie w pracy w służbie BHP w zakładzie produkcyjnym

  • Bardzo dobra znajomość przepisów dotyczących wymagań zasadniczych i minimalnych dla maszyn (mile widziane doświadczenie w analizach dotyczących bezpieczeństwa maszyn)

  • Praktyczna znajomość systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy

  • Bardzo dobra znajomość wymagań BHP odnoszących się do procesów produkcyjnych

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Wykonywanie wszystkich zadań zgodnie z rozporządzaniem Rady Ministrów z 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy

  • Uczestniczenie w doskonaleniu i nadzorowaniu systemu bezpieczeństwai higieny pracy w zakładzie

  • Aktywy udział we wdrażaniu inwestycji i rozwiązań technicznych na stanowiskach pracy

  • Sporządzanie i komunikowanie raportów, analiz i zestawień

  • Tworzenie i opiniowanie instrukcji oraz procedur

  • Prowadzenie projektów z zakresu BHP

OFERUJEMY:

  • Atrakcyjny pakiet benefitów, w tym opiekę medyczną, dofinansowanie do karty MultiSport oraz do posiłków

  • Wynagrodzenie adekwatne do prezentowanych umiejętności i doświadczenia

  • Doskonałą atmosferę pracy