ZF TRW Koordynator procesów logistycznych in Czestochowa, Poland

Req ID 28538BR

Job Title Koordynator procesów logistycznych

Business Unit Global Occupant Safety Systems

Job Description

Zakres obowiązków:

  • Koordynacja przesyłek;

  • Kontakt z firmami spedycyjnymi;

  • Organizacja wysyłek;

  • Monitorowanie dostaw oraz stanów magazynowych.

Wymagania:

  • Dyspozycyjność do pracy w systemie 3 zmianowym;

  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego;

  • Mile widziana znajomość systemu SAP;

  • Duża samodzielność.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne warunki pracy;

  • Możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji w międzynarodowym środowisku;

  • Doskonałą atmosferę i środowisko pracy;

  • Prywatną opiekę medyczną;

  • Pakiet socjalny oraz system zniżek na towary i usługi

Education Requirements • Heigher education, logistics preferred.

Experience and Skill Requirements

• Very good knowledge of j. German

• Fluency in MS Office;

• Welcome SAP knowledge

• Professional experience in the area of production planning or logistics we offer:

• Stable employment and working conditions;

• Continuous lift your qualifications in the international environment;

• A perfect atmosphere and working environment;

• A private medical care;

• Benefits package, and a system of discounts for goods and services.

Position Status Temporary

City Czestochowa

State Slaskie

Country Poland